Atrakcje

Krupówki – reprezentacyjna ulica Zakopanego oddalona jedynie o 650m.

Najbardziej znana ulica Podhala położona w centralnej części Zakopanego. Jej nazwa pochodzi od polany, która pierwotnie się tam znajdowała. Wzdłuż deptaka mierzącego ok. kilometra zlokalizowane są liczne sklepy, sklepiki z pamiątkami, stoiska z wyrobami regionalnymi, restauracje, kawiarnie, bary, hotele czy gmach Poczty Głównej. Ponadto, na Krupówkach znajdują się ciekawe atrakcje turystyczne, które warto odwiedzić przy okazji spaceru po miejskim deptaku, są to m.in.: Sanktuarium Najświętszej Rodziny, Muzeum Tatrzańskie czy Miejska Galeria Sztuki.

Wejście do Doliny Białego – 600m.

Dolina Białego rozciąga się na długości 2,5 km, usytuowana jest pomiędzy Wielką Krokwią a Sarnią Skałą. Stanowi łatwo dostępny szlak z centrum Zakopanego. Rozpoczyna się w miejscu, gdzie żółty szlak pieszy krzyżuje się z Drogą Pod Reglami. Ma kształt wąwozu, a jej dnem przepływa Biały Potok. Powszechnie uważana się ją za jedną z najbardziej malowniczych dolin reglowych Tatr Zachodnich, zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim.

Termy Zakopiańskie – 1,3km.

Jedyny w mieście, nowoczesny park wodny z kompleksem basenów z wodami termalnymi. Jest to obiekt łączący sfery sportu, rekreacji oraz rozrywki, oferujący kąpiel w naturalnych wodach o właściwościach leczniczych. Termy Zakopiańskie to możliwość skorzystania z basenów sportowych, basenów rekreacyjnych na świeżym powietrzu, jacuzzi, sauny, strefy zjeżdżalni, wodnego placu zabaw dla najmłodszych, groty solnej, kręgielni, a także siłowni. Jest to idealne miejsce do aktywnego spędzenia czasu wolnego podczas urlopu w Zakopanem.

Wielka Krokiew im Stanisława Marusarza – 1,5km.

Duża skocznia narciarska zwana Wielką Krokwią zlokalizowana jest na zboczu Góry Krokiew pomiędzy Doliną Białego, a Doliną Bystrej. Jest to skocznia naturalna, osłonięta lasem, dostosowana do skoków narciarskich podczas różnych warunków atmosferycznych. Jest to najstarszy, największy i niewątpliwie najsłynniejszy tego typu obiekt w Polsce. Odbywają się tu międzynarodowe zawody w skokach narciarskich, które ściągają do Zakopanego tłumy turystów. Od 2008 r. przy Wielkiej Krokwi funkcjonuje kolej linowa wywożąca zwiedzających na szczyt, skąd rozpościera się przepiękny widok na panoramę miasta. Trasę można również pokonać pieszo.

Dolna stacja kolejki na Gubałówkę – 1,7km.

Dolna stacja kolejki linowo-terenowej na Gubałówkę znajduje się u wylotu ulicy Krupówki. Aby do niej dotrzeć, należy przejść przez lokalny targ, na którym piętrzą się stragany z regionalnymi przysmakami oraz ludowym rękodziełem. Na szczyt można dostać się pieszo- podążając szlakiem turystycznym lub wjechać wspomnianą wcześniej kolejką. Gubałówka wznosi się na poziomie 1120-1129 m n.p.m., skąd rozpościera się przepiękny widok na miasto oraz Tatry. Największą atrakcją wycieczki na Gubałówkę jest zdecydowanie przejazd kolejką, która kursuje cały rok. Ponadto, na szczycie jest sporo restauracji, kawiarenek z tarasami widokowymi, stoisk z pamiątkami oraz regionalnymi przysmakami. Najmłodszych zaciekawią plaża, park linowy oraz kolejka grawitacyjna. W zimie dodatkową atrakcję na szczycie stanowi Kraina Światła.

Wejście do Doliny Strążyskiej- 2km.

Dolina w Tatrach Zachodnich usytuowana pomiędzy Doliną Ku Dziurze, a Doliną za Bramką. Stanowi stosunkowo krótki oraz łatwo dostępny szlak z centrum Zakopanego. Wejście do doliny znajduję się na końcu ulicy Strążyskiej, a w jej zwieńczeniem jest Polana Strążyska, skąd już tylko 15 min dzieli nas od Wodospadu Siklawica. Dolina wiedzie przez malowniczy las, u jej kresu pojawiają się dawne pasterskie szałasy, głaz zwany Sfinksem oraz zapierający dech w piersiach widok na Giewont. Na Polanie Strążyskiej nie ma schroniska, za to na polu na turystów czekają liczne ławy, a w sezonie skorzystać można z usług Herbaciarni Parzenica. Z tego miejsca czerwony szlak wiedzie w kierunku Giewontu.